Dark Un 2019 Results

Position First name  Surname Club Category Time
01 Paul Upton Helm Hill MSEN 35:06:00
02 Andrew  Worster Todmorden Harriers MSEN 35:19:00
03 Jon Wright Todmorden Harriers M40 35:23:00
04 Dan Gilbert Horwich M40 36:01:00
05 Alex Fowler Horwich MSEN 36:11:00
06 Darren Fishwick Chorley M40 37:16:00
07 Phil Simcock Rossendale Harriers M40 37:44:00
08 Glen Goodwin Accrington RR M50 38:00:00
09 Alan Dorrington Clayton le Moors M50 38:52:00
10 Gareth Davies Darwen Dashers MSEN 39:03:00
11 Andrew  Slattery Keswick AC M50 39:10:00
12 Dave Garner Todmorden Harriers M50 39:16:00
13 Darren Graham Todmorden Harriers M50 39:40:00
14 Stephen  Bone U/A M40 39:45:00
15 Anthony Lee Todmorden Harriers M40 39:52:00
16 Pauline  May Todmorden Harriers WSEN 40:44:00
17 Chris Goddard Todmorden Harriers M40 40:45:00
18 Nigel Barnes Garstang RC M50 40:47:00
19 Rebecca Patrick Todmorden Harriers W40 41:13:00
20 Stuart Wolstenholme Todmorden Harriers M40 41:15:00
21 Jonathan Stubbs Settle Harriers M50 42:24:00
22 Mark Midgley Bowland FR M50 42:44:00
23 Daryl Bentley Bolton United Harriers M40 42:58:00
24 Roger Haworth Todmorden Harriers M50 43:00:00
25 Ricky Parrish Todmorden Harriers MSEN 43:10:00
26 Claire Davies Darwen Dashers WSEN 43:44:00
27 Melanie Blackhurst Todmorden Harriers W50 43:59:00
28 Claire Duffield Todmorden Harriers W40 44:10:00
29 Sarah Sherratt Wesham W40 44:36:00
30 Michael Ernill Lostock M50 44:42:00
31 Suzanne Budgett Horwich RMI Harriers W50 45:21:00
32 Guy Whitmore Todmorden Harriers M50 45:31:00
33 Kerry Edwards Todmorden Harriers W40 45:37:00
34 Dave Horrocks U/A M40 46:02:00
35 Neil Upton U/A M40 46:11:00
36 Gavin O'Connor Trawden AC MSEN 46:30:00
37 Dawn Tibbs Trawden W40 47:58:00
38 Paul Marsden Trawden M40 48:47:00
39 Allan Boult Trawden M50 49:03:00
40 Alison Rushton Preston Harriers W40 49:22:00
41 Rachel Slattery Helm Hill W50 49:41:00
42 Kim Ashworth Todmorden Harriers WSEN 49:51:00
43 Jo Perry U/A WSEN 50:02:00
44 Debbie  Cooper Bowland FR W40 50:24:00
45 Michael McLoughlin Preston Harriers M60 50:43:00
46 Helen Wilson Todmorden Harriers W50 53:31:00
47 Jocelyn Chadderton Lostock W40 53:34:00
48 Pamela Hardman Lytham St Annes W60 53:54:00
49 Katy Thompson CLEM W60 54:02:00
50 Paul Brannigan Todmorden Harriers M50 54:10:00
51 David Palmer Ramsbottom RC M50 54:13:00
52 May Crawford Helm Hill W40 55:35:00
53 Robert  Crawford Howgill Harriers M40 55:35:00
54 Richard Blakeley Todmorden Harriers M70 56:04:00
55 Brenda McGrath Ramsbottom RC WSEN 57:38:00
56 Greg Oulton Lytham St Annes Road Runners M50 57:45:00
57 George Thompson Darwen Dashers M60 58:11:00
58 Graham Milnes Todmorden Harriers M60 58:39:00
59 Richard Ferguson Ramsbottom RC M40 59:40:00
60 Elise Milnes Todmorden Harriers W50 01:02:02
61 Julie Graham Todmorden Harriers W50 01:02:25
62 Joel Freeman Darwen Dashers MSEN 01:02:42
63 Chris Hughes Ramsbottom RC M50 01:05:12
64 Eve  Hart Ramsbottom RC WSEN 01:05:13
65 Peter Ehrhardt Todmorden Harriers M70 01:05:20
66 Rebecca Simms Darwen Dashers W50 01:05:29
67 David Wilson Todmorden Harriers M60 01:08:21
68 Janet Upton U/A W60 01:11:00
69 Julia Martin Ramsbottom RC W40 01:12:28
70 Christine Fernon Ramsbottom RC WSEN 01:12:29
71 Sally Cottrill Burnden Road Runners W50 01:13:04
72 Trevor Fishwick Burnden Road Runners M40 01:13:18
73 Maria Parkinson Horwich W50 01:13:28
74 Nigel Hartley Ramsbottom RC M50 01:14:23
75 David O'Neil Todmorden Harriers M50 01:14:32
76 Louise  Geoghegan Ramsbottom RC W50 01:14:58
77 Emma Palmer Ramsbottom RC W50 01:15:01
78 John Hall Ramsbottom RC M60 01:15
79 Ann Butler Ramsbottom RC W50 01:15:05
80 Emma Stacey Ramsbottom RC W40 01:15:06