Dark Un 2017 Results

Posn Time Name Club Cat
1 00:32:07 Adam  Perry Helm Hill Runners MSEN
2 00:32:08 Nick Leigh Horwich RMI Harriers M40
3 00:33:00 Danny Hope Horwich RMI Harriers M40
4 00:34:19 Ben  Procter Helm Hill Runners MSEN
5 00:35:09 David Ryder u/a M40
6 00:35:37 Phil Simcock Rossendale Harriers M40
7 00:35:43 Rob Mills Prestwich AC MSEN
8 00:35:51 Caitlin Rice Ribble Valley Harriers FSEN
9 00:35:57 Darren Fishwick Chorley M40
10 00:36:12 Paul Upton Helm Hill Runners MSEN
11 00:36:19 Dan  Gilbert Horwich RMI Harriers M40
12 00:38:17 Adrian  Humphrys Darwen Dashers M40
13 00:38:32 Jamie McIlvenny Trawden AC MSEN
14 00:38:42 Gary  Chadderton Horwich RMI Harriers M50
15 00:39:10 Andrew Heys Blackburn Harriers MSEN
16 00:39:38 Lindsey Brindle Horwich RMI Harriers FSEN
17 00:39:44 Dave Powell u/a MSEN
18 00:39:49 Alan Dorrington Clayton le Moors M40
19 00:40:00 Daniel Cottle Prestwich AC MSEN
20 00:40:54 Mike Hitchmough Newburgh Nomads M50
21 00:41:26 Gareth Davies Darwen Dashers MSEN
22 00:42:31 Andrew Burgess Team JMC M50
23 00:42:36 Daryl Bentley Bolton United Harriers M40
24 00:42:41 Amy Freeman Darwen Dashers FSEN
25 00:43:18 Deborah Gowans Accrington RR F50
26 00:43:19 Greg Webster Holcombe Harriers M40
27 00:43:41 Fiona Hall Trawden AC F40
28 00:44:02 Mike Ernill Lostock M40
29 00:44:24 Nigel Barnes Garstang M50
30 00:44:55 Lisa Parker Accrington RR FSEN
31 00:45:07 Mick Cooper Baildon Runners M50
32 00:45:23 Brian Halton Lostock M50
33 00:45:37 Neil Upton u/a MSEN
34 00:47:42 Alison Rushton Preston Harriers F40
35 00:48:21 David Horrocks u/a M40
36 00:48:39 Andrew Ernill u/a M40
37 00:48:57 Peter Bolton Red Rose M50
38 00:48:59 Debbie  Cooper Bowland FR F40
39 00:50:08 Victoria Upton Helm Hill Runners FSEN
40 00:52:40 Katy Thompson Clayton le Moors F60
41 00:53:34 Steve Spamer u/a M40
42 00:55:52 Gordon Thompson Preston Harriers M50
43 00:57:18 Paul Jackson Chorley M50
44 00:57:20 Chris Cash Darwen Dashers M60
45 00:57:37 Tony Varley Horwich RMI Harriers M60
46 00:58:03 Sian Lambert u/a FSEN
47 00:58:12 Gaynor Evans u/a F40
48 00:58:27 Jacqueline Cooper Baildon Runners F40
49 00:58:37 George Thompson Darwen Dashers M60
50 01:03:56 Sally Cottrill Burnden RR F40
51 01:03:58 Alec Cottrill Burnden RR M50
52 01:06:08 Trevor Fishwick Burnden RR M40
53 01:06:10 Maria Parkinson Burnden RR F40
54 01:06:32 Phil Martin Bowland FR M70
55 01:08:01 Sarah Roberts Mossley AFC F40
56 01:08:03 Helen  Ryan u/a FSEN
57 01:19:56 John Hall Burnden RR M50
58 01:20:00 Anne Butler Ramsbottom Running Club F50
59 01:31:14 Mark Birbeck Horwich RMI Harriers M40
60 01:31:17 Calvin Ferguson Calder Valley FR MSEN
61 01:46:05 Joanne Houghton Prestwich AC F50
62 01:45:06 Maggie Slamin Burnden RR F50
63 01:46:06 Glyn Williams Salford Harriers M40
64 01:46:07 Jennifer Helm Prestwich AC FSEN
65 01:46:56 Sally Burgess Team JMC F50
66 01:47:26 Greg Oulton Lytham St Annes Road Runners M40
67 01:48:08 Phillip McCullagh Chorley M50
68 01:51:40 Geoff Smith Clayton le Moors M40